Umre Turlarında 20.yıl

Umre Turları Ne Zaman Yapılır?

Umre Turları

 

Umre Turları Ne Zaman Yapılır?

 

Sözlük anlamı "ziyaret etmek" olan umre, yılın herhangi bir zamanında yapılan kutsal bölge gezilerine verilen isimdir. Hac için İslami takvime göre Zilhicce ayının ilk 10 günü beklenirken, umre turları kişinin kendi isteğine ve umreyi düzenleyen firmalara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fakat umre ziyaret şekli Hac ziyareti ile benzerlik göstermektedir. Genel anlamı ile umre, belirli bir zamanda yapılması gerekmeyen fakat ihrama girilerek Kabe'yi tavaf etmek, Safa ve Merve tepeleri arasındaki görevi yerine getirmek ve ihramdan çıkmaktır.

 

İslam'da sünnet olarak yer alan umre ziyaretleri, arefe ve kurban bayramını içeren 5 gün haricinde yılın her günü yapılan bir ibadettir. Bu günler içerisinde umre ziyareti yapılamamasının nedeni ise Hac ibadeti dönemi olmasıdır. Umre ziyaretlerinin Ramazan ayında yapılması genellikle tercih edilmektedir. Fakat iş yoğunluğu ve fırsat bulamama gibi nedenler ile yılın diğer zamanlarında da yapılabilmektedir.

 

 Firmamızın Sunduğu Umre Turu Hizmetleri Nelerdir?

 Umre ibadetini yerine getirmek isteyen kişiler için hizmet veren firmamız, dini konularda sağladığı rehber ile de hizmet vermektedir. Umre turu yapacak kadınlara özel sağlanan kadın din görevlisi de sunduğumuz hizmetler arasındadır. Kolay iletişim ve tur satın alma hizmeti ile tercih edilmekte olan firmamız, umre ziyaretçilerine kutsal bölge için konaklama ve ulaşım güvenliğini de sağlamaktadır.


Kutsal bölge içerisinde kalınacak olan oteller ile ziyaret edilecek kutsal mekanlar arasındaki ulaşımın kaliteli ve güvenilir olmasına önem veren firmamız, ekonomik fiyatları ile de tercih edilen firmalar arasındaki yerini almıştır. Umre fiyatları, firmadan firmaya değişiklik göstermekle beraber sunduğu kaliteli hizmet anlatışı ve müşteri memnuniyeti firmamızın ekonomik umre tur fiyatları ile de ortaya çıkmaktadır. Her türlü soru ve iletişim için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Diğer Başlıklar